У вівторок, 2 грудня, відбулися чергові робочі зустрічі партнерських організацій, які домовилися спільно впроваджувати українсько-угорський інфраструктурний проєкт «Зміцнення тарнскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур» (SAFETISZA).
Цього разу експерти Головного бенефіціара Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса провели зустрічі з членами Робочих груп партнерських організацій – Виноградівської районної державної адміністрації та Виноградівського міжрайонного управління водного господарства.
Під час робочих зустрічей були обговорені питання впровадження запланованих заходів на Затисянщині, зокрема, стан і показники виконання будівельних робіт з реконструкції лівобережної дамби р.Тиса на ділянці с.Теково – с.Гетеня Виноградівського району. Наразі підрядна організація ПрАТ «Виноградівська ПМК №78» завершила реконструкцію останньої ділянки, яка була найскладнішою, оскільки в цьому місці дамба примикає до автомобільної та залізничної доріг, а також по трасі дамби наявні різні комунікації, що потребувало додаткового узгодження з підрозділами Укрзалізниці. У наступному році залишилося виконати роботи з берегоукріплення та із влаштування гребню дамби і укосів, а також влаштування експлуатаційної дороги. Ці роботи фінансуються як за рахунок коштів гранту Європейського Союзу, так і за кошти державного бюджету як співфінансування проєкту українською стороною.
Після завершення першого року впровадження проекту партнери обговорили питання підготовки і подання звітних матеріалів на розгляд аудиторської організації та Спільного технічного секретаріату, яке зараз відбувається за допомогою електронної системи Interreg+. Нещодавно Спільний технічний секретаріат Програми транскордонного співробітництва: Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 провів навчальні тренінги он-лайн щодо подання звітів та роботи у новій системі Interreg+ для бенефіціарів проектів, у яких взяли участь більше 100 учасників, які мали змогу отримати детальні роз’яснення на численні запитання. Під час поїздки експерти БУВР Тиси разом з партнерами оглянули проведені будівельні роботи на місці.